Märtsis kasvas Hiinas pangalaenude maht enam kui 3 korda

Sellise nähtuse peamine põhjus on valitsuse  ja keskpanga meetmed majanduse toetamiseks COVID-19 pandeemia tekitatud kriisi olukorras. Võrreldes veebruariga suurenes Hiinas laenude maht eelmisel kuul enam kui kolm korda. See on pangalaenu maksimaalne näitaja riigis viimase 28 aasta jooksul. Selle põhjuseks on valitsuse ja keskpanga rakendatud meetmed, mille eesmärk oli toetada majandust  COVID-19 pandeemia põhjustatud kriisi olukorras.

Kui varem olid eksperdid ennustanud, et uute pangalaenude maht on märtsis 1,8 triljonit jüaani, siis tegelikult kasvas see arv  2.85 triljonini. Mis puudutab märtsikuu finantseerimise mahtu, siis oli see 5.15 triljonit jüaani. Kui võrrelda seda veebruarikuu finantseerimisega, siis oli tookordne näitaja 860 miljardit jüaani.…

Enam kui 7000 laenulepingu restruktureerimine Lätis

Rahandusministeeriumi juht Janis Reirs teatas, et Euroopa tasandil vastu võetud otsus võimaldab ka Lätil innustada pankasid jätkama nii majapidamiste kui ka ettevõtete rahastamist

See algatus võimaldas restruktureerida üle 7000 Läti klientidega sõlmitud lepingu. Neist üle 3000 on eraisikute hüpoteeklaenud. Veel struktureeriti 2400 liisingulepingut ja 1300 ettevõtte laenu.

Euroopa Liit võttis vastu otsuse eraldada liikmesriikide abistamiseks 500 miljardit eurot

  1. Teatatakse, et Euroopa Liit annab laenusid väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Läti võib arvestada 500 miljoni euroga, kuid rahandusministeeriumi juhi sõnade kohaselt võib seda summat suurendada suure hulga projektide korral.
  2. Samuti saab taotleda finantsabi krediidijoone tagatiste katteks (2% SKPst).   Läti puhul on