Uudised | OMEGA LAEN AS

Euroopas hakati väljastama laene kasutatud autode ostuks: kuni 20 000 naela

 

Hiljuti võeti Euroopa riikides vastu pretsedenditu laenuprogramm. Jutt on kasutatud elektriautode ostmiseks antavatest laenudest. Võimalus on tekkinud Šotimaal.

Electric vehicle changing on street parking with graphical user interface, Future EV car concept

Valitsuses on algatatud programm intressita laenude väljastamiseks kasutatud elektriautode ostmiseks. See riik võtab esimesena Euroopas kasutusele sellise teenuse. Šotimaal olid sellised programmid juba olemas, kuid need puudutasid ainult uute elektriautode ostmist. Nii anti šotlastele elektriauto ostmiseks laenu 35 000 naela (umbes 38 000 eurot) ning mopeedi või elektrimootorratta ostmiseks kuni 10 000 naela (ligi 12 000 eurot). Kasutatud elektriautode ostuprogrammi jaoks eraldatakse kuni 20 000 naela (umbes …

Sel aastal on Eestis hakanud palju sagedamini laenu võtma noored ja keskealised inimesed

 

Uuring, mille tegi Eestis sel aastal ettevõte Intrum, mis osutab laenuhaldusteenust, näitab, et 22–44-aastased inimesed on hakanud Eestis sagedamini laenu võtma. Järsk tõus võib olla tingitud süvenevatest probleemidest tööturul.

 

Sel kevadel Insrumi tehtud üle-euroopalises uuringus märkis 32% 38–44-aastastest Eesti elanikest, et arvete tasumiseks tuleb sageli raha laenata. Mullu sügisel oli see näitaja vaid 10%. Samuti on hakanud 22–37-aastased inimesed sagedamini laenu võtma – praegu võtab selles grupis laenu sügisese 7% asemel 23%.

 

38–44-aastased Eesti elanikud olid Balti riikide aktiivseimad laenuvõtjad kõigi vanuserühmade seas. Neile on kõige lähemal 45–54-aastased Leedu elanikud (24%). Võrdluseks tuleb märkida, et praegu võtab Euroopas …