Uudised | OMEGA LAEN AS

Enam kui miljoni kasahstani elanike laenudele on omistatud staatus „rehabiliteeritud“

Staatus „rehabiliteeritud“ on omistatud 1 262 720 lepingule, mis olid vormistatud 1 162 038 laenusaajaga, sellest teatas Kapital.kz äriinfokeskusele Esimene laenubüroo.   

Esimeses laenubüroos selgitati, et 9.aprillil 2021.a. jõustusid Finantsturu reguleerimise ja arenguagentuuri määruse nr. 53 muudatused laenude rehabiliteerimise küsimustes. Nüüdsest arvestab laenulepingu rehabiliteerimise staatust laenubüroo, mis kajastub Esimese laenubüroo laenuaruandes. Staatus „rehabiliteeritud“ omistatakse laenulepingule, mitte aga füüsilisele isikule. Laenude rehabiliteerimise staatuse omistamise protsess toimus 9.aprillil 2021.aastal kõikide, alates 2005.aastast suletud laenude osas ning hakatakse tegema iga päev ning seda kajastatakse laenuvõtjate laenuajaloos.   

Staatus “rehabiliteeritud” omistatakse laenusaaja laenulepingule vaid kõikide tingimuste üheaegsel järgimisel:  

  • Laenus toimus selle kehtivuse ajal enam kui 90-päevane

Ökoreeglite järgimiseks ostab Volkswagen välja Teslal Hiinas olevad laenud

Esimene omasuguste seas tehing Hiina kahe ettevõtte vahel rõhutab Volkswagen ees seisva ülesande mastaapsust, muutes oma ülisuurt bensiiniautode  tootmisega seotud äri  elektrimobiilide tootmise liidriks, konkureerimaks Teslaga.   

Maailmas suuruse poolest teise autotootja Volkswagen aktsioonid kasvasid sel aastal järsult, kuna investorid suhtuvad entusiasmiga selle plaani minna  üle elektrile. Kuid Hiinas ja teistes riikides on saksa firma endiselt sõltuv traditsioonilistest sisepõlemismootoriga sõiduautodest.  

Hiinas, maailma suurimal sõiduautode turul, millel möödunud aastal müüdi enam kui 25 miljonit sõiduautot, kehtib laenusüsteem, mis ajendab autotootjaid püüelda puhtama tuleviku poole, näiteks tõstes kütteefektiivsust või tootes rohkem elektrimobiile.  

Tootjad saavad ökolaenusid, mida võib kompenseerida negatiivsete laenudega reostavamate transpordivahendite tootmise …