Hüpoteekide intressimäärad on USA-s veelgi vähenenud

Riikliku hüpoteegifirma Freddie Mac uuringu kohaselt on septembri viimasel nädalal hüpoteekide intressimäärad saavutanud madalaima taseme alates 2016. aastast.

30-aastase hüpoteegi korral on intressimäär 3,73% asemel kuni 3,64%. Aasta tagasi oli intressimäär 4,72%. 15-aastase laenu intressimäär on keskmiselt 3,16% varasema 3,21% asemel; aasta tagasi oli 4,16%.

  1. aasta lõpus ületas Ameerikas hüpoteeklaenude maht maksimumi. 2019. aasta keskel oli hüpoteeklaenude maht 9,4 triljonit dollarit, 2008. aastal – 9,2 triljonit.

Järelikult jõudis ameeriklaste võlg absoluutarvudes 2008. aasta tasemele. Mitmed analüütikud ja eksperdid ennustavad veel ühte globaalset kriisi, mis algas 2008. aastal pärast USA neljanda suurima investeerimispanga pankrotiavaldust. Teised usuvad, et see olukord ei kujuta …

Laen ametnikele palkade maksmiseks

Riigiteenistujate ees võlgade tasumiseks pidi Lõuna-Sudaani valitsus laenama Hiinalt 589 miljonit dollarit. See oli juba Lõuna-Sudaani korduv pöördumine Hiina poole. Lõpuks palve rahuldati. Hiina on Lõuna-Sudaani suurimaid kaubanduspartnereid nafta ja kulla ostul.

Lisaks kavatseb Lõuna-Sudaan ühineda Maailma Kaubandusorganisatsiooniga, mis mõjutab positiivselt kohalikku tootmist, samuti avab juurdepääsu väliskapitalile. Pärast 5-aastast sõda peab Lõuna-Sudaan lihtsalt tegema kõik võimaliku riigi majanduse stabiilsuse suurendamiseks, seetõttu on ekspertide sõnul rahvusvahelises ja piirkondlikus kaubanduses osalemine riigile kasulik.

laen-ametnik

Lõuna-Sudaan arutab juba ka Venemaaga majanduskoostöö võimalusi, samuti liitumist Ida-Aafrika Ühendusega.…