Uudised | OMEGA LAEN AS

Belgia küsis Euroopa Liidult rahalist abi 7,8 mld euro eest

Belgia pöördus ametlikult Euroopa Parlamendi poole rahalise abi saamiseks summas 7,8 mld eurot, mis on mõeldud COVID-19 pandeemia all kannatanutele. Sellest teatati Belgia riigivõlaesinduses 10. augustil.

Valitsus kavatseb kasutada Euroopa Liidult laenudena saadud rahalisi vahendeid rahalise abina töökohtade kaitsmiseks, samuti COVID-19 pandeemia all kannatanud töötajate toetamiseks instrumendi EC SURE raames.

Belgia avaliku teenistuse riigikassaadministratsiooni pressiteate kohaselt kulutab 7,8 miljardist eurost 6,2 miljardit föderaalvalitsus ja ülejäänud 1,6 miljardist – regioonid. Tasub meenutada, et selle instrumendi raames pakutakse abi Euroopa Liidu antud laenude kujul. Plaanikohaselt hakkab Euroopa Liit väljastama laene Belgiale, aga ka teistele liikmesriikidele, kes on taotlenud rahalist abi, alates 2021. …

Laenamine Saksamaa moodi: ligi 300 000 üle 70-aastasel sakslasel on liigseid võlgu

Saksa pankade teatel ei häiri praegusel ajal kliendi vanus neid üldse. G. Backhausi (Markische Banki peadirektor) sõnul piisab, kui kliendil on stabiilne sissetulek, ja pole vahet, kas see on palk või pension. Samuti ei küsita Saksamaal panga peadirektori sõnul laenuvõtjatelt enam tarbetuid küsimusi selle kohta, milleks nad kavatsevad laenuraha kulutada. Pank lõi isegi eraldi allüksuse, mis teenindab ainult pensioniealisi kliente. Seejuures ei ole intressimäär enam seotud vanusega.

Creditreformi avaldatud statistika kohaselt ulatus 2018. aasta seisuga üle 70-aastaste Saksamaa kodanike arv, kellel sel ajal oli liigseid võlgu, 263 000 inimeseni. Samal ajal ei võta eakamad inimesed erinevalt noortest laene mitte tarbijavajaduste …