Itaalias piiratakse äritegevust ja seejärel toetatakse seda laenudega - OMEGA LAEN AS

Itaalias piiratakse äritegevust ja seejärel toetatakse seda laenudega

 

Itaalia valitsuse kehtestatud uued majandustegevuse piirangud mõjutavad 300-350 tuhandet ettevõtet, ütles esmaspäeval, 26. oktoobril majandus- ja rahandusminister Roberto Gualtieri.

Valitsus mõistab, milliseid ohvreid ettevõtjad peavad tooma, mistõttu on valmis neile vastu tulema, andes laenu üüri maksmiseks, tühistades mitmed maksud ja abistades palkade maksmisel, lisas ta. 26. oktoobri seisuga suri Itaalias koroonaviiruse kopsupõletiku diagnoosiga 37 479 inimest, viimase päeva jooksul on see näitaja suurenenud 141 võrra (päev varem 128 võrra). Tervenes 264 117 inimest, päeva jooksul kasvas see näitaja 2309 võrra (eelmisel päeval 2352 võrra). Kinnitatud viirusekandjate arv kasvas 17 012 võrra (päev varem 21 273 võrra). Tehti veidi alla 125 tuhande testi, positiivse tulemuse andis 13,64% (eelmisel päeval 13,14%).

Võttes arvesse tervenenuid ja hukkunuid, on kogu epideemia perioodil koroonaviiruse kandjate koguarv 542 789. Praegu on nakatunud 236 684 inimest, mis on 14 443 rohkem kui eelmisel päeval, see on kogu epideemia kõrgeim näitaja. Tegelikult hakkas nakatunute arv (mis aprilli lõpust juuli alguseni pidevalt vähenes) 2020. aasta augusti alguses taas kasvama. Sellest ajast alates on see suurenenud peaaegu 20 korda. Samal ajal suureneb surmade arv palju aeglasemalt: arstid seostavad seda nakatunute keskmise vanuse muutusega – nüüd on need peaaegu alati noored ja keskealised.

Alates suve algusest kuni oktoobri teise pooleni töötasid riigis koolid, transport ja ettevõtted (mõningate eranditega) tavapäraselt, hiljem hakkasid võimud uuesti piiranguid kehtestama. Inimesed peavad kandma maski eranditult kõigis avalikes kohtades, järgima sanitaardistantsi reegleid. Meelelahutus- ja toitlustusasutuste tööaega on järsult piiratud. Võimud ei pea võimalikuks majanduse teistkordset seiskamist riiklikul tasandil, kuid piirkondlikele omavalitsustele on antud õigus kehtestada rangemaid piiranguid (kuid mitte neid pehmendada). Paljudes piirkondades ja linnades on karmistamise otsused juba vastu võetud.