Hüpoteeklaenud Saksamaal: odav hüpoteek tagab kõrge nõudluse  - OMEGA LAEN AS

Hüpoteeklaenud Saksamaal: odav hüpoteek tagab kõrge nõudluse 

Koroonaviirus ja retsessioon ei kutsunud küll esile hinnalangust saksa elamukinnisvara turul, kuid tugevdasid uut trendi. Saksamaa paljudes regioonides on mõtekas ostu ajatada aasta lõpuni.

Koroonaviiruse pandeemia heitis Saksamaa selle ajaloo sügavaimasse retsessiooni, kuid majanduskriis ei tinginud Saksamaal elamukinnisvara hindade langust. Vastupidi. 2020.aastal jätkavad korterid ja majad peale kümneaastast nõudluse tormikat kasvu edasist kallinemist.  Igal juhul vähemalt senini.

Eramud kallinevad korteritest kiiremini.

Kõige värskemad arvud räägivad sellest, et II kvartalis – aprillist juunini, COVID-19 esimese laine kõrgpunktis, kasvas Saksamaal korterite hind võrreldes möödunud aasta sama perioodiga keskmiselt 5.9 % võrra. Sellest teatas augusti keskel elamukinnisvara turul spetsialiseeruv Saksamaa hamburgi konsultatsioonifirma F + B. Selle tegevdirektor Bernd Leutner aga märkis eriti kõrget dünaamikat ühe- või kahepere elamute segmendis. Aastaga kallinesid need 9 % võrra.

See on uus nähtus. Möödunud aastakümne trendiks oli ennetav hinnakasv korterelamutes olevatele eluasemetele, seda eriti suurimates, elanike suure juurdekasvuga Saksamaa linnades. Nendeks on neli üle 1 miljoni elanikuga saksa linna – Berliin, Hamburg, München ja Köln, samuti Mainiäärne Frankfurt, Stuttgardt ja Düsseldorff. Nüüd aga, viimase kahe aasta jooksul, kiireneb eramute kallinemine, muuhulgas ka väiksemates asulates.

Peamiseks põhjuseks peavad eksperdid seda, et suurlinnades saavutatud hinnatase eluruumi ostmiseks ja rendiks sunnib üha sagedamini inimesi lihtsalt kolima odavamatesse äärelinnadesse ja isegi kaugelasuvatesse asulatesse. DW kirjutas sellest tendentsist põhjalikult möödunud aastal artiklis “Kallis eluase surub noored pered välja Saksamaa suurlinnadest”.

Hüpoteek maksab praegu Saksamaal vähem kui 1 % aastas

Kuid üleüldisele korterite hinna olulisele langusele potentsiaalsetel ostjatel või investoritel vaevalt et tasub loota. “Lähtuge sellest, et vähemalt lühiajalises perspektiivis ei muutu kinnisvara oluliselt tulusaks”, – kirjutab oma veerus populaarse nädalalehe Der Spiegel saidil Hermann-Josef Tenhagen – Finanztip portaali peatoimetaja, kes nõustab saksa tarbijaid finantsküsimustes.

Kõige “parandamatum” ekspert, nagu ta ise ennast nimetab, soovitab oodata “talviseid kriisisümptomeid”, mil võib olla suureneb nende objektide arv, mida tuleb müüa haamrist võlgade mittetasumise tõttu.