Euroopas hakati väljastama laene kasutatud autode ostuks: kuni 20 000 naela - OMEGA LAEN AS

Euroopas hakati väljastama laene kasutatud autode ostuks: kuni 20 000 naela

 

Hiljuti võeti Euroopa riikides vastu pretsedenditu laenuprogramm. Jutt on kasutatud elektriautode ostmiseks antavatest laenudest. Võimalus on tekkinud Šotimaal.

Valitsuses on algatatud programm intressita laenude väljastamiseks kasutatud elektriautode ostmiseks. See riik võtab esimesena Euroopas kasutusele sellise teenuse. Šotimaal olid sellised programmid juba olemas, kuid need puudutasid ainult uute elektriautode ostmist. Nii anti šotlastele elektriauto ostmiseks laenu 35 000 naela (umbes 38 000 eurot) ning mopeedi või elektrimootorratta ostmiseks kuni 10 000 naela (ligi 12 000 eurot). Kasutatud elektriautode ostuprogrammi jaoks eraldatakse kuni 20 000 naela (umbes 22 000 eurot).

Tänu sellistele stimuleerimisprogrammidele soovib suurem osa Šotimaa autojuhtidest minna üle elektriautodele. Asi on selles, et aastaks 2032 soovib riik sisepõlemismootoriga autode müümise täielikult keelata. Tänu uuele laenuprogrammile kavatseb valitsus lihtsustada ja kiirendada üleminekut elektrisõidukitele ning muuta “roheline” transport kõigile kättesaadavaks.

Elektriautodel on tavaliste autode ees palju eeliseid, kuid vaatamata sellele pole need siiani eriti populaarsed. Ekspertidel on õnnestunud välja selgitada, mis inimesi kõige rohkem elektriautode juures häirib.

Hind

Seega on inimesed valmis ostma elektriautosid, kui nende maksumus ei ületa keskmiselt 36 tuhandet USA dollarit.

Laadimisaeg

Paljud kasutajad pole rahul sellega, et tuleb mitu tundi oodata, kuni auto laeb. Keskmine ooteaeg, mille korral inimesed elektriautosid ostaksid, on 31 minutit.

Ühe laadimisega läbitav vahemaa

Enamikul elektriautodel on ühe laadimisega läbitav vahemaa väga lühike ja see võib temperatuuri tõttu veelgi lüheneda. Küsitluse kohaselt peaks keskmine ühe laadimisega läbitav vahemaa olema vähemalt 469 kilomeetrit.

Laadimisjaaamade infrastruktuur

Ligikaudu 70% inimestest kurdavad, et neil pole kodu ja töökoha lähedal elektrisõidukite laadimiseks mugavat kohta, mis muudab elektrisõiduki ostmise mõttetuks.