Hüpoteeklaen alates 9,9% - hüpoteek, kalkulaator, laen hüpoteegi tagatisel, intress, hüpoteek korteril, hüpoteegi seadmine, mis on hüpoteeklaen, parim hüpoteeklaen ettevõttele, tingimused

Hüpoteeklaen

Summa
-
+
euro
Al. 2000 € kuni 2000000 €
Periood
-
+
kuud
Alates 1 kuni 360 kuud
Kuumakse kokku 161€
Arvutus on ligikaudne, ei sisalda Euribori ja võib erineda Teile pakutavatest tingimustest.
Vastus 1 tööpäeva jooksul
Aastaintress alates 9,9%
Tasuta nõustamine

Hüpoteeklaen – see laenuliik eraisikutele ja juriidilistele isikutele sobib korteri, maja, suvila või maatüki ostmiseks. Samuti võimaldab see rahastada eluasemega, auto ostmisega (sh esimese sissemakse rahastamiseks), koolitusega, tervisega seotud kulusid, et saada oma äritegevusele stardikapital ja muudeks eesmärkideks.

Laenu tingimused

Lepingu üldtingimustega saab tutvuda siin

Laenusumma

alates 2 000 € kuni 1 500 000 €, ning mitte rohkem kui 75% tagatise turuväärtusest kinnisvaralaenu puhul

Aastaintress

alates 9,9% + 6 kuu Euribor

Periood

kuni 30 aastat

Laenu tagasimaksmise tingimused

Pakume oma klientidele mitmesuguseid maksegraafikute variante:

 • Annuiteetgraafik, kus laenu tagasimaksmine ja intresside tasumine toimub valitud perioodi jooksul.
 • Bullet-graafik, kus valitud perioodil toimub ainult intresside tasumine, laenu põhiosa tasutakse perioodi lõpul. Ideaalne kinnisvara müügi planeerimiseks 1-2 aasta jooksul
 • Balloon-graafik nullmaksetega: laenu ja kõigi intresside tagasimaksmine toimub ühe maksena laenuperioodi lõpus.
 • Balloon-graafik osaliste maksetega: erinevalt eelmisest variandist tasutakse osa intressidest igakuiselt ja ülejäänud osa laenuperioodi lõpul koos laenu tagasimaksega.

Samuti eespool kirjeldatud graafikute igasugune kombineerimine, mis võimaldab valida sobiva maksesumma.

Meil on paindlikud laenu tagasimaksmise tingimused. Kui Sa ei tea, millist varianti valida või mis on konkreetses olukorras parim, võta ühendust meie konsultantidega ja saad professionaalset nõu.

Laenupuhkus

Pakume oma klientidele võimalust taotleda maksepuhkust kuni 12-kuuliseks perioodiks, kui elutingimustes on toimunud muutusi ja laenukoormus muutub kliendile koormavaks.

Tagatis

Korter, maja, maatükk koos kommunikatsioonide ja juurdepääsuteedega Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Keilas, Maardus, Kuressaares või nende lähiümbruses. Kui kinnisvara asub mujal Eestis, soovitame esitada laenutaotlus ja me käsitleme seda individuaalselt.

Hindamisakt

Tüüpkorterite puhul seda ei nõuta, muude tagatisobjektide puhul sobib 6 kuust mitte vanem hindamisakt. Kui on olemas 6 kuust vanem hindamisakt, soovitame võtta ühendust meie konsultantidega, et selgitada välja uue hindamisakti esitamise vajadus.

Korduma kippuvad küsimused

Laenulepingu sõlmimise tasu

1-3%, min 70 €

Lepingu ennetähtaegne lõpetamine *

Vastavalt kehtiva lepingu tingimustele

Maksepäeva muutmine

üks kord aastas tasuta

Lepingu ja maksegraafiku tingimuste muutmine

1,5%, min 70 €

Esimene meeldetuletuskiri võlgnevusest

0 €

Korduv meeldetuletuskiri

5 €

Võlanõudekiri

35 €

Teatis kindlustuse kohustuse täitmata jätmise kohta

5 €

Meeldetuletuskiri käendajale, tagatise omanikule või solidaarvõlgnikule

5 €

Tõendite väljastamine

10 €

* vastavalt Võlaõigusseaduse §411-le

Laenusumma suurendamisel arvestatakse lepingutasu juurdeantavalt summalt. Intressimäära muutmisel arvestatakse lepingutasu tagastamata laenusummalt.

NB! Kliendipoolselt lepingu rikkumisel on OMEGA LAEN AS’il õigus kohaldada hinnakirjast erinevat tasu.

Pärast esialgse teabe lugemist analüüsige hoolikalt, millises summas ja kui pikaks ajaks on laen vajalik.

Täida meie veebisaidil taotlus ja lisa sellele viimase 6 kuu pangatehingute väljavõte ning võimaluse korral hindamisakt või tagatisomandi fotod. Kui esitad laenutaotluse esialgseks analüüsiks piisavalt teavet, saadame 1 päeva jooksul näitliku laenupakkumise. Kui pakutud tingimused Sulle sobivad, toimub 3-5 päeva jooksul laenu- ja notariaalse lepingu sõlmimine tagatisomandile hüpoteegi seadmise kohta. Raha kanname taotleja arvelduskontole 1-3 päeva jooksul. Keskmiselt võtab see protsess aega 1-1,5 nädalat. Protsess võib kauem kesta, kui on vaja esitada kinnisvara hindamisakt või tekib vajadus esitada lisadokumente või -teavet.

Kui Sul on pärast selle teabe lugemist endiselt küsimusi, soovitame vaadata jaotist Küsimused või võtta ühendust meie konsultantidega telefoni või e-posti teel.

Hüpoteeklaen on laen, mille tagatiseks on teie vara, näiteks kodu. See tähendab, et kui te ei suuda oma laenu tagasi maksta, võib pank või finantseerimisasutus kasutada teie vara maksete katmiseks. Hüpoteeklaen kinnisvara tagatisel on tavaliselt suurema summa laen ja seda kasutatakse tavaliselt kodu ostmiseks või remondiks.

Hüpoteegi seadmine on protsess, kus inimene annab oma vara (näiteks kodu) tagatiseks hüpoteeklaenu saamiseks. See tähendab, et kui laenaja ei suuda laenu tagasi maksta, on pangal või finantseerimisasutusel õigus vara müüa ja laen tagasi nõuda. Hüpoteegi seadmise protsess sisaldab tavaliselt järgnevaid samme:

 1. Laenu taotlemise otsus: Enne hüpoteegi seadmist peate otsustama, kas soovite laenu ja kui suurt summat.
 2. Hinnangu saamine: Teie vara hinnangut saab teha professionaalne hindaja.
 3. Hüpoteegileping: Hüpoteegi seadmise protsessi lõpus sõlmitakse hüpoteegileping, kus on kirjas laenu tingimused, intressimäär, tagasimaksetähtaeg jne.
 4. Laenu saamine: Pärast hüpoteegilepingu sõlmimist saate laenu.

Hüpoteegi seadmine on tõsine otsus, mis võib mõjutada teie vara ja finantsolukorda pikas perspektiivis, seetõttu on soovitatav enne seadmist nõu pidada finantsnõustajaga.

Hüpoteegi lõpetamine on protsess, millega inimene vabaneb hüpoteegiga seotud kohustustest ja omandab oma vara täieliku omandi. Hüpoteegi lõpetamiseks tuleb täita järgmised sammud:

 1. Laenu täielik tagasimakse: Peate tagastama kogu laenu ja intressi.
 2. Hüpoteegilepingu lõpetamine: Pärast laenu tagasimakset peate hüpoteegilepingu lõpetama, mis vabastab teie vara hüpoteegist.
 3. Hüpoteegi vabastamise teatis: Pärast hüpoteegilepingu lõpetamist peate esitama teate hüpoteegi vabastamisest kinnistusraamatusse.

Hüpoteegi lõpetamine võib võtta aega ja nõuda mitmeid dokumente ja formaalsusi, seetõttu soovitatakse enne protsessi alustamist nõu pidada finantsnõustajaga. Lõpetamine võib olla keeruline ja seetõttu soovitatakse sellega tegeleda spetsialiseerunud juristi abiga.

Meie lehel on saadaval hüpoteeklaenu kalkulaator. See on kasulik, sest see võimaldab teil arvutada oma hüpoteeklaenu maksumuse ja makseid ning näha erinevate laenuperioodide ja intressimäärade mõju. See aitab teil teha informeeritud otsuseid oma raha ja hüpoteeklaenude kohta.

Hüpoteeklaen ettevõttele võib olla kasulik, kui see on vajalik suuremate investeeringute jaoks, näiteks uute tootmisliinide või äritegevuse laiendamiseks. Hüpoteeklaenu abil saab ettevõte saada lisaraha, mida saab kasutada oma tegevuse arendamiseks ja kasvatamiseks. Samuti võib hüpoteeklaen olla kasulik, kui ettevõte soovib vähendada oma kapitali väljaminekuid või parandada oma kontrolli oma varade üle.

Hüpoteeklaen ja kodulaen on mõlemad pikaajalised laenud, mis on mõeldud kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. Kuid neil on siiski mõned erinevused.

 1. Tagatis: Hüpoteeklaenu puhul on tagatisena kinnisvara, samas kui kodulaenu puhul on kodu ise tagatisena.
 2. Intressimäär: Hüpoteeklaenu intressimäär võib olla madalam kui kodulaenu puhul, kuna hüpoteeklaenu puhul on suurem tagatis.
 3. Eesmärk: Hüpoteeklaen võib olla mõeldud ka muude varade ostmiseks, näiteks äriprojektide rahastamiseks, samas kui kodulaen on mõeldud ainult kodu ostmiseks või renoveerimiseks.
 4. Summa: Hüpoteeklaenu summad võivad olla suuremad kui kodulaenu puhul, kuna hüpoteeklaenu puhul on tagatisena kinnisvara.

Seetõttu peab iga inimene enne laenu võtmist kaaluma oma vajadusi ja eelistusi, et valida sobivaim laenutüüp. On oluline hoolikalt uurida erinevaid võimalusi ja arvestada oma finantsolukorraga enne lõpliku otsuse tegemist.