Probleemsed laenud võivad hakata ilmuma ELi pankade bilanssidesse 2021. aasta esimeses-teises kvartalis - OMEGA LAEN AS

Probleemsed laenud võivad hakata ilmuma ELi pankade bilanssidesse 2021. aasta esimeses-teises kvartalis

Euroopa pangad peavad valmistuma lootusetute laenude laineks, mis võib neid uuel aastal koroonaviiruse pandeemia põhjustatud kriisi ajal tabada, kirjutab Financial Times, viidates ühtse kriisilahendusnõukogu (Single Resolution Board SRB) esimehele Elke Königile.

Samal ajal lükkas König tagasi Euroopa Keskpanga (EKP) ettepanekud luua “halbade pankade” võrgustik, et lahendada tagastamata laenude suurenemise probleem.

Ühtlasi kutsus König FT-le antud intervjuus Euroopa Liitu kehtestama hädas olevatele pankadele riigiabi andmise reeglid kooskõlas süsteemsete finantskriiside ennetamiseks kasutatava saneerimisrežiimiga. Praegu on Koenigi sõnul süsteemis mittevastavus.

SRB on spetsiaalne organ, mis loodi pärast Euroopa võlakriisi, et aidata kaasa probleemsete pankade likvideerimisele. See hakkas täies mahus tööle 2016. aastal.
Eelmisel kuul ütles EKP nõukogu esimees Andrea Enria, et “raske, kuid usutava” stsenaariumi korral võib probleemsete laenude maht euroala pankades ulatuda 1,4 triljoni euroni.
Königi sõnul on liiga vara öelda, kui tõsine on olukord lootusetute laenudega. Ta lisas, et valitsuste praegused meetmed, näiteks riigi garantiiskeemid, kaitsevad laenuasutusi.
Sellest hoolimata võivad tema sõnul probleemsed laenud hakata pankade bilanssidesse ilmuma järgmise aasta esimeses ja teises kvartalis. “Parim, mida saate teha, on probleem varakult lahendada,” ütles König.