Märtsis kasvas Hiinas pangalaenude maht enam kui 3 korda - OMEGA LAEN AS

 Märtsis kasvas Hiinas pangalaenude maht enam kui 3 korda

Sellise nähtuse peamine põhjus on valitsuse  ja keskpanga meetmed majanduse toetamiseks COVID-19 pandeemia tekitatud kriisi olukorras. Võrreldes veebruariga suurenes Hiinas laenude maht eelmisel kuul enam kui kolm korda. See on pangalaenu maksimaalne näitaja riigis viimase 28 aasta jooksul. Selle põhjuseks on valitsuse ja keskpanga rakendatud meetmed, mille eesmärk oli toetada majandust  COVID-19 pandeemia põhjustatud kriisi olukorras.

Kui varem olid eksperdid ennustanud, et uute pangalaenude maht on märtsis 1,8 triljonit jüaani, siis tegelikult kasvas see arv  2.85 triljonini. Mis puudutab märtsikuu finantseerimise mahtu, siis oli see 5.15 triljonit jüaani. Kui võrrelda seda veebruarikuu finantseerimisega, siis oli tookordne näitaja 860 miljardit jüaani.

thumbs b c fe0488e5807006264ba4ddc14824408d1 2

Märsikuus kasvas  kuni 10.1 % ringluses oleva sularaha maht (väljaspool pankasid) ja   arvelduskontodel, mittefinantsiliste ettevõtete, Hiina residentidest füüsiliste isikute hoiustel  omavääringus jääkide maht.

 

Teatatakse ka, et üle 350 000 Hiina ettevõtte on saanud sooduslaene. Hiina Rahvapank on andnud sihtotstarbelist laenu ettevõtetele, mis on koroonaviiruse puhangus kannatada saanud. Hiina Rahvapanga andmetel oli rohkem kui 50% 300 miljardi jüaani suurusest korduva laenamise kvoodist, mis oli varem eraldatud eranditult epideemiavastase tegevuse toetamiseks, ette nähtud mikroettevõtetele, väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele

 

 

Eelmise kuu lõpu seisuga oli peaaegu 6000 kohalikku ja riiklikku  võtmetähtsusega ettevõtet saanud laene summas 231.5 miljardit jüaani. Laenud on mõeldud töö ja tootmise jätkamiseks. Intressimäär oli alla 2.51%.

Tuletame meelde, et jaanuari lõpus suurendas Hiina Rahvapank laenukvooti 500 miljardi jüaani võrra.