Laenud Itaalias: 200 miljardit eurot ettevõtluse toetamiseks - OMEGA LAEN AS

Laenud Itaalias: 200 miljardit eurot ettevõtluse toetamiseks

Itaalia valitsus kinnitas uued majandusmeetmed. Meetmepaketi tingimuste järgi eraldatakse 400 miljardit eurot ettevõtluse toetamiseks COVID-19 pandeemia ja selle taustal areneva majanduskriisi tingimustes.
Peaministri sõnul eraldab Itaalia valitsus Itaalia ettevõtetele 400 miljardit eurot. Neist vahenditest läheb 200 miljardit siseturule ja 200 miljardit eksporti. Nagu teatas peaminister, tagavad võimud kiire likviidsuse kohalikele ettevõtetele (väike-, keskmise suurusega ja suurettevõtetele).

Pakett sisaldab karmimaid reegleid, mille eesmärk on võidelda ülevõtmisega, samuti andis riik investeeringutele ja laenudele garantiid. Peale selle garanteerib Itaalia valitsus ettevõtetele kuni 90% laenuvahendeid summas 200 miljardit eurot riikliku agentuuri SACE kaudu. Ettevõtetel, mis kasutavad garanteeritud riigilaenusid, ei ole lubatud dividende jagada aktsionäride vahel. Ka on vastu võetud otsus suurendada olemasolevate investeeringute kontrollimiseks mõeldud instrumentide kasutamise ulatust.

Nagu teatatakse, täiendab see programm eelmisel kuul riigi majandusolukorra toetamiseks vastu võetud dekreeti, milles figureeris teave koguinvesteeringute kohta summas 340 miljardit eurot riiklike laenude vormis. Nii eraldavad Itaalia võimud 750 miljardit eurot riigi majanduse toetamiseks. Rooma kiitis heaks algatuse peatada aprillis ja mais maksud ja sissemaksed.

Kõigist COVID-19 pandeemiaga silmitsi seisnud riikidest on kandnud Itaalia kõige suuremaid kaotusi. Koroonaviiruse vastase võitluse raames oli riik sunnitud peatama peaaegu kõigi ettevõtete töö, välja arvatud kõige vajalikumad. Eelmisel kuul esitas Itaalia peaminister Euroopa Keskpangale taotluse võtta tarvitusele meetmed majanduse toetamiseks, et see ei läheks COVID-19 pärast langusesse.