Saksa pankade teatel ei häiri praegusel ajal kliendi vanus neid üldse. G. Backhausi (Markische Banki peadirektor) sõnul piisab, kui kliendil on stabiilne sissetulek, ja pole vahet, kas see on palk või pension. Samuti ei küsita Saksamaal panga peadirektori sõnul laenuvõtjatelt enam tarbetuid küsimusi selle kohta, milleks nad kavatsevad laenuraha kulutada. Pank lõi isegi eraldi allüksuse, mis teenindab ainult pensioniealisi kliente. Seejuures ei ole intressimäär enam seotud vanusega.
Creditreformi avaldatud statistika kohaselt ulatus 2018. aasta seisuga üle 70-aastaste Saksamaa kodanike arv, kellel sel ajal oli liigseid võlgu, 263 000 inimeseni. Samal ajal ei võta eakamad inimesed erinevalt noortest laene mitte tarbijavajaduste pärast, vaid haiguse, elukaaslase surma või õnnetuse tõttu. Ligikaudu 63% kõigist üle 70-aastastest laenuvõtjatest vormistasid laenud otse pangas ning samal ajal tekkis peaaegu 40%-l laenuvõlgu hilinenud maksete tõttu.
Statistiliste andmete kohaselt on Ida-Saksamaal laenukohustustega võlgadega eakamate arv suurem kui Läänes. Ekspertide hinnangul olukord aga muutub peagi. Bertelsmanni fondi andmetel on pärast esitatud andmete analüüsimist – Idas on pensionid üsna madalad – 50-64-aastastel inimestel pärast pensionile jäämist tõenäolisemalt probleeme laenuvõlgade tagasimaksetega. Samal ajal suureneb pärast selle vanuserühma inimeste pensionile jäämist riigi idaosas eakate vaesumise oht.
Keskmiselt on üle 70-aastaste Saksamaa elanike laenukohustuste summa pangandusasutuste ees enam kui 50 000 eurot, samas kui alla 70-aastaste elanike keskmine võlasumma on 34 000 eurot. Seejuures märgitakse, et vanemad inimesed on konservatiivsemad ja võtavad laene ainult äärmuslikel juhtudel.