Laen kinnisvara tagatisel: soodne viis, kuidas pääseda täbarast olukorrast - OMEGA LAEN AS

Laen kinnisvara tagatisel: soodne viis, kuidas pääseda täbarast olukorrast

Igalühel meist võib tulla ette olukordasid, kus on vaja teha planeerimata suuri välja minekuid. Kui sellisteks juhtudeks puudub säästude tagavara, vaatad paljud krediitkaartide ja väikelaenude poole. Samas ei kaaluvad kinnisvara tagatisel krediidikonto avamist vähesed.

Võrreldes näiteks intressimäärasid krediitkaartide, väikelaenude ja muude krediidilahenduste ning kinnisvara tagatisel antavale laenule, siis võib vahe olla mitmekordne. Näiteks aastane intressimäär krediitkaartide puhul jääb 10 kuni 17 protsendi vahele. Sama näitaja kinnisvara tagatisel antud krediidile võib olla 0.98 protsendist kuni kuue protsendini.

Välisriikides on kinnisvara tagatisel kiire krediidi võtmine üha populaarsem. Näiteks USA-s on kinnisvara tagatisel krediiti võtnud umbes veerand Ühendriikide koduomanikest. Harris Polli uuringust, kus intervjueeriti üle 2000 laenutaotlejat, nähtus, et üks kaheksast laenajast on avanud krediidikonto eesmärgiga kindlustada perele kindel sissetulek juhul, kui jäädakse tööst ilma. Lisaks sellele avati krediidikonto, et katta ootamatuid kulusid, mille hulka kuulusid auto parandamine ja raviarved.

money coins cash generic1 2

Kui soovid võtta kinnisvara tagatisel laenu, siis ära jookse kohe panka, kust oled võtnud näiteks kodulaenu. Pigem otsi väiksemaid eralaenajaid, kes saavad pakkuda paindlikumaid tingimusi, kui näiteks suurpangad. Ühtlasi tuleb jälgida laenuteenindamisega seotud kulusid, sest osad laenuandjad lisavad oma tingimustesse ootamatuid lisasid nagu näiteks krediidikonto halduskulud, aastane lisaintress ja tasu krediidikonto kasutamata jätmise eest.

Kuna laenutooted on muutunud väga paindlikuks, siis on praeguselt turult võimalik leida krediidivõimalus, mis sobib just sulle. Selleks on oluline jälgida pakkumiste detaile ja vaadata millise teenusepakkuja tingimused just sinu olukorraga sobivad.