Väike-tegijad ei hinga kuklasse, kuid jälgime eralaenuturul toimuvat - OMEGA LAEN AS

Väike-tegijad ei hinga kuklasse, kuid jälgime eralaenuturul toimuvat

Skandinaavia suurima panga Swedbank juhi Brigitte Bonneseni andmetel kasvas kodulaenuturg esimese kahe kvartali jooksul 6,2 protsenti ja Swedbanki hüpoteeklaenude portfell kasvas samal perioodi 6,3 protsenti. Bonneseni hinnangul võib selliste tulemustega rahul olla. “Oleme laia haardega pank, kes on olemas kõigile,” toonitas Bonnesen.

Tema sõnul on hinnad kinnisvaraturul jäänud kindlale tasemele ja lisaks sellele pole kasvumärke näidanud tehingute arv. “Näeme, et tulemused jäävad viimase nelja aasta keskmisele tasemele ja see on hea koht, kus olla,” leidis Bonnesen. Ühtlasi on Swedbanki juhi väitel tarbijad ja laenuandjad kohenenud karmistunud laenureeglitega.

Teisalt leiab Bonnesen, et nii Rootsi kui ka Euroopas laiemalt on suur nõudlus taskukohasema kinnisvara järele. “Kui arendajad hakkavad ehitama odavamat kinnisvara, mis on suunatud eelkõige üürituru kasvatamiseks, siis oleme valmis laenema raha nendele arendajatele, sest näeme selles turusegmendis tõelist nõudlust,” ütles Bonnesen.

 

450 800 earn money1 2

Swedbanki juht tunnistas, et viimastel aastatel on laenuturule sisenenud palju eralaenajaid, kes on tõmmanud käima P2P laenuturu ja võivad pakkuda palju paindlikumaid lahendusi kui suurpangad. Teisalt nentis Bonnesen, et praegusel hetkel on väike-tegijad haaranud veel väikese turuosa, mistõttu pole uued tegijad Swedbanki kasumimarginaalidesse sisse lõiganud.

“Uued tegijad pakuvad teist tüüpi laenutooteid, millel on kolme või nelja aasta peale fikseeritud kindel kuutasu ja sisuliselt saad väga stabiilse kuid jäiga toote,” arvas Bonnesen. Tema sõnul suudab Swedbank pakkuda palju laiemat laenuteenust, mille elutsükli jooksul on võimalik refinantseerida laenu või kohandada tagasimakse tingimusi vastavalt elus ettetulevatele sündmustele.

“Samal ajal on uute tegijate lisandumine tervitatav ja see iseloomustab nii Rootsi kui ka Euroopa innovatsioonikultuuri. Meil on alati midagi õppida. Jälgime väga täpselt, mis eralaenuturul toimub, ja oleme valmis uute tuultega kohanema,” rääkis Bonnesen.