Kinnisvaralaen Saksamaal - OMEGA LAEN AS

Kinnisvaralaen Saksamaal

Üsna tõenäoliselt imestab nii ameeriklasest või inglasest kinnisvaralaenu taotleja Saksamaal. Tunduvalt vabama suhtumisega maalt tulnutena tundub kinnisvaralaenu taotlusele järgnev põhjalik laenutaotleja nii isikliku- kui finantstausta analüüs neile üksjagu hirmutav. Jumal hoidku, need seal hindavad ju lisaks kinnisvarale ka ju inimest ennast!! Ja nii see tegelikult ongi. Eestlased siinkohal väga ei imesta suures osas on asjaolud, nõudmised, piirangud jne. siinsetele üsna sarnased. Seega kehitab eestlane ameeriklase või inglase ahastamise peale ainult õlgu – aga nii see ju käibki.

Kinnisvaraga koos ka kinnisvaralaenu taotleja enda hindamine. 

Loomulikult esmajärjekorras lähevad analüüsimisele kinnisvaralaenu taotleja sissetulekud. Kas  on olemas regulaarne stabiilne sissetulek ja on see sissetulek piisav, et katta kõik väljaminekud ka lisanduvat laenumakset arvestades?

Töötaja või ettevõtja?

Kui töötaja, siis kas ehk veel katseajal või tähtajalise lepinguga? Mõlemad need asjaolud võivad saada kinnisvaralaenu saamisel takistuseks. Kui jällegi ettevõtja, siis tahavad enamus laenuandjaid näha firma Saksamaa raamatupidamispabereid. Viimse kolme aasta omi ja mitte vähem!

Samuti on oluline laenutaotleja vanus – mida lähemal pensionieani, seda suurem on risk. Laenuandjate poolt vaadatuna loomulikult.

Likvideeri vanad võlad ja muretse uusi „finantsplusse“.

Veel üks tähtis faktor on teised olemasolevad võladmõni teine hüpoteek, autoliising või kasvõi uue teleka järelmaks. Mida rohkem kehtivaid võlgasid on „üleval“, seda väiksem on potensiaal kinnisvaralaenu saada.

Ning lõpuks võetakse siiski arvesse ka kõiki su täiendavaid finantsilisi „plusse“. Sellisteks võivad olla:

  • pangadeposiidid
  • aktsiad ja väärtpaberid
  • teatud pensionifondid ja elukindlustused
  • sissetulekud investeeringutest ja teistest allikatest

Üsna normaalne on, et Saksamaa pank ootab, et kinnivaralaenu saaja maksab 20% oma kinnisvara maksumusest liskas kinnivaralaenule kinni ka omast taskust. Siiski on mõnel juhul võimalik saada kinnisvaralaenu ka 100% ulatuses.