Itaalia veinivalmistajatele pakuti alternatiivseid laenuvõimalusi - OMEGA LAEN AS

Itaalia veinivalmistajatele pakuti alternatiivseid laenuvõimalusi

Itaalia veinitootjatele võib avaneda alternatiivne võimalus pangalaenude saamiseks. Alternatiivne lahendus sai teoks tänu spetsiaalse fondi loomisele, mille kaudu emiteeritakse võlakirju. Kui veinitootjad kasutavad laenu, peavad nad kuue aasta jooksul tasuma ainult intresse. Seejärel, kuus aastat pärast veini müügile tulekut, peab veiniettevõtte omanik tasuma kogu laenusumma. Itaallased saavad proovida uut laenumudelit ühe populaarseima valge veini Verdicchio peal.

Aadria mere rannikul toodetud vein on üks nõutavamaid kogu Itaalias. Statistika kohaselt saavad Verdicchio veinid kõige rohkem erinevaid auhindu ja preemiaid. Verdicchio erinevate kaubamärkide veinid on korduvalt kandideerinud maailmakuulsa reitingu Top 100 Wines of 2019 nimekirjas. Vaatamata nimetatud edule jätab veinivalmistajate rahaline heaolu soovida paremat. Viimastel aastatel on veinitootjad üha rohkem langenud pankade laenuvõrkudesse.

wine21 2

Üks ebatraditsionaalsemaid näited on Moncaru mõis, mis asub mäe otsas ja kus on 1200 hektarit valitud viinamarjaistandusi. Monarco mõis on tootnud Verdicchio veine enam kui 55 aastat ning nende toodete järgi on suur nõudlus. See on esimene taoline veiniettevõte piirkonnas, mis eraldas 1980. aastatel veinitootmiseks oma isikliku orgaanilise liini. Enamik maailmakuulsa ettevõtte tooteid (valged ja punased veinid) eksporditakse Euroopa riikidesse (Holland, Saksamaa, Rootsi), aga ka Jaapanisse ja Hiinasse. Eksperdid märgivad, et arvestades toodete kõrget kvaliteeti ja pidades silmas turu mitmekesistamist peab Itaalia veinitootjate äri õitsema ja tugevdama oma positsioone. Ent tegelikkuses pole see nii lihtne.

Prantsuse ajakirja Le Monde andmetel võib alternatiivne võlakirjade laenamine olla tõhus lahendus Itaalia veinitootjate probleemidele. Ettevõte Monarco sai esimesena viie miljoni euro ulatuses võlakirju. Ekspertide arvamused jagunevad nimetatud tegevuse puhul kaheks – antud lahendus võib ettevõtet aidata ja samas võib see olla probleemide ajutine vältimine.