Pärast seda, kui COVID-19 põhjustas ülemaailmse majanduskasvu järsu aeglustumise käesoleva aasta märtsis, asus USA Föderaalreserv rahastama riigis äritegevust. Pärast seda, kui paljud pangad ja asutused väljaspool USA-d lõpetasid laenutegevuse kohalikus valuutas, asus keskpank taas aktiivselt tegutsema.
Föderaalreserv ei soovinud pikka aega hakata kogu maailma hädaabilaenude väljastamise allikaks. Märtsi 2 kriitilise nädala jooksul teostas regulaator USA rekordilise 450 miljardi dollari eest olulisi riigivõlakirjade oste investoritelt, kes otsisid meeleheitlikult võimalusi rahvusvaluuta ostmiseks. Aprilliks oli Föderaalreserv andnud välismaistele keskpankadele umbes 500 miljardi dollari suurusi laene.
Spetsialistid märgivad, et see samm on muutunud väga oluliseks, tugevdades Föderaalreservi mõju. Regulaatoril õnnestus leevendada tohutut dollarilikviidsuse puudujääki, vältides samal ajal aktsiaturgude edasist kokkuvarisemist, mis jätkavad Föderaalreservilt toe saamist.
Keskpank avaldas Ameerika Ühendriikide majandusele suurimat mõju 2008. aasta finantskriisi ajal. Mis puutub COVID-19 pandeemiasse 2020. aastal, siis see võimaldas regulaatoril oma positsioone veelgi tugevdada.
Föderaalreservi põhiülesanne on hoida turge toimivana. Märtsis aset leidnud sündmuste taustal võis järgneva sularaha väljavõtmise tõttu tekkida globaalne paanika. Keskpank pidi võtma kõik meetmed, et takistada ettevõtete väärtpaberite, aktsiate ja muude varade müüki dollari vääringus.
Laenud, mida Föderaalreserv andis välismaistele regulaatoritele, toimisid nende pangandussüsteemide jaoks soodsa dollarilise finantseerimisena, välistades vajaduse vara maha müüa. Niiviisi turud rahunesid ja kasvav surve USA dollarile nõrgenes.