Eralaen vs pangalaen: mis vahe on? - OMEGA LAEN AS

Eralaen vs pangalaen: mis vahe on?

Kuna klassikaline pangandusturul kardetakse uut mullistumist on Euroopa keskpangad hakanud kehtestama üsna karme laenureegleid ja karta on intresside tõusu. Sellises olukorras on mõistlik kaaluda, kas pole otstarbekam otsida krediiti eralaenajalt.

Sestap on mõistlik olla teadlik, mida erinevat tüüpi krediidipakkujate teenustest. Näiteks ärilaenude segemendis on pankade pakutud rahastusvõimalused tavaliselt piiratud. Nii saab näiteks eralaenaja pakkuda laenu asemel investeeringut, mille eest peab käima tagatiseks või andma üle osaluse ettevõttest.

Samuti on eralaenaja parem variant, kui su ettevõttel on tekkinud refinantseerimise probleemid. Nimelt ei pruugi suurpank võtta riski, mida eralaenaja saab võtta. Ühtlasi on riskide realiseerumine tänapäevases majanduses üsna kiire protsess. See tähendab, et laen, mida ohtude maandamiseks läheb vaja, peab tulema kiiresti. Taolist kiiret teenindust suurpangad pakkuda ei suuda,

Teisalt kui sul on aega ja sa soovid endale pikaajalist krediidipakkujat, siis on suurpangad siiski stabiilsemad võimalused. Kuigi teenustasud ja muud halduskulud võivad pikaajalise ja stabiilse krediidisuhte muuta ettevõttele üsna kalliks teenuseks.

Oluline aspekt on ka laenude teenindamine. Kuigi pangad pakuvad samuti võimalusi vaadata ümber maksegraafikuid, siis eralaenajad võivad olla veelgi paindlikumad. Nimelt ei ole pankadel kombeks avada laenulepingu tingimusi. Seevastu eralaenajaga on alati võimalus astuda läbirääkimistesse, mille käigus leitakse mõlemaid osapooli rahuldav vajadus.

Keeruline on tuua esile kõiki erisusi, mistõttu peab iga klient kaaluma teenuspakkujat  vastavalt enda olukorrale. Sellegipoolest on mõistlik hoida silm lahti kõigi krediidivõimaluste osas ja mitte tekitada endale masendust saades jälle uue tagasilükatud laenutaotluse pangast, kus sul on olnud konto juba lapsepõlvest.