Alustasid äsja ettevõtlusega, kuid soovid kodulaenu? - OMEGA LAEN AS

Alustasid äsja ettevõtlusega, kuid soovid kodulaenu?

Tänapäeval unistavad paljud 30ndate lähedale jõudvad noored enda ettevõttest, kuid ärimaastikule sisenenuna ei pruugita olla teadlik, et värske ettevõtte omanik ei pruugi olla kodupanga silmis enam laenukõlbulik.

Tavapäraselt soovivad, et nende laenuklientidel oleks tugev sissetulek, mille tagab korralik päevatöö. Seejuures muudab kõikuv sissetulek laenajad üsna skeptiliseks ja murelikuks. Seda eriti värskete ettevõjate puhul, kellel võib olla tugev äriidee, investorid ja isegi korralik rahavoog, kuid ilma kahe aastase tegutsemiseta pole pankade silmis värsketel ettevõtjatel piisavalt kogemust.

Veelgi enam – uudised finantsturgudelt ja maailmapanga teade, et globaalne majandusruum hakkab sünkroniseeritult jahtuma, on muutnud pangad veelgi ettevaatlikumaks. Lisades valemisse veel kõrged tööjõumaksud ja ettevõtluskulud, siis on suurpankadel ehk õigustatud küsimus: kas värskel ettevõtjal on tõepoolest jõudu laenu teenindada.

Oled ettevõtja ja see jutt tundub tume? Ära muretse tegelikult on sul veel lootust. Karmistuvad tingimused on jätnud laenuturule augu eralaenajatele, kes soovivad luua koostöösuhteid just alustavate ettevõtjatega.

Teisalt on ka eralaenajate turul teenuspakkujaid, kes soovivad enne laenu välja käimist näha sinu sissetulekute ülevaadet. Sestap enne ettevõtlusse astumist on mõistlik hoida oma raamatupidamine juba korras. Nimelt võib eralaenaja jaoks olla piisav tõend eelmiselt tööandjalt saadud palgateatised.

Kui palgateatiste juurde on lisatud veel tööandja soovitus ja vähemalt üle kaheaastane karjäär ettevõtlusvaldkonnas, siis võib see aidata juba eralaenaja usalduse võitmisel kaasa.