Laenude kustutamine: Kasahstan - OMEGA LAEN AS

Laenude kustutamine: Kasahstan

Kasahstani president allkirjastas 2019. aasta juuni lõpus dekreedi selle kohta, et riik kustutab tagatiseta tarbimislaenud pankades ja teistes finantsasutustes, sealhulgas ka need, mille intressid on juba kuni 300 tuhat tenget, riigi mõne elanikkonna kategooria puhul.

Sellesse kategooriasse kuuluvad: paljulapselised pered; puuetega lastega pered, lapsinvaliidid vanemad kui 18 aastat; pered, kes on kaotanud ainsa toitja; sihipärase sotsiaalabi saajad; orvud.

WK22 SEP TRAVEL KAZAKHSTAN1 2

Töö- ja sotsiaalkaitseministeerium on juba koostanud nimekirjad elektroonilistes infosüsteemides sisalduvate andmete põhjal. Riigipank jättis nendest nimekirjadest välja need, kellel pole laene või mille summa ületab 3 miljonit tenget.

Lisateavet selle kohta, mis on kellele ette nähtud ja kas olete konkreetselt nimekirjas, saate helistades ühtsel numbril 111 või külastades elektroonilist valitsusportaali egov.kz.

Kuid vastajani jõuda on peaaegu võimatu, avalikes teeninduskeskustes on tohutud järjekorrad ning teabe saamine on keeruline ja aeganõudev. Teine probleem on see, et sellest dekreedist huvitatud Kasahstani elanikud ei loe ametlikest allikatest pärit teavet ja tekitavad sellega liigset elevust, mis põhjustab palju valesid kuulujutte.